Editovat

Dominikova cesta eBRÁNOU

Barva na maturitním vysvědčení ještě nezaschla a Dominik se obohacoval o další zkušenosti na technické podpoře v jedné z větších firem. Nadšení z práce však pod tlakem ne příliš přátelského firemního chování a komunikace začalo pomalu vyhasínat a jeho práce ztrácela na smysluplnosti. To chtělo změnu. Budování kariéry vyměnil za prostředí výukových sálů a vysokoškolské přednášky. Jenže během soustavného biflování mu začala chybět práce na zajímavých projektech. Naštěstí má Dominik pohled, díky kterému vidí víc než druzí. Dohlédl až za hranice Hradce Králové. Na místo, kde to žije weby, e-shopy, marketingem, celostním přístupem a osvěžující firemní kulturou.

eBRÁNA si získala jeho pozornost. Tu upoutal nejdřív inzerát na tvůrce webů, po jehož rozkliknutí objevil něco mnohem zajímavějšího, a to volnou pozici testera. V tu chvíli bylo rozhodnuto. Jeden klik a životopis už putoval k nám. Cílevědomý Dominik se nemohl dočkat, zda pohodovou atmosféru propisující se webem, pocítí i na vlastní kůži. To se mu poštěstilo již za několik dnů během pohovorů, které skutečně probíhaly v přátelské atmosféře. Pozitivně naladěný Dominik zvládl zadanou „testovačku“ na jedničku a během pár dnů rozšířil tým vývojářů.

„Jsem opravdu pečlivý, možná až extrémní perfekcionista, a tak mě těší, že pracuji na skvělém produktu, který dělá radost mně i klientovi.“

Nejlepší období, kdy nastoupit do nové práce? Doba dovolených, kdy kolegové opouští nejenom svá vyhřátá pracovní místa, ale také virtuální svět, není úplně ta pravá chvíle. Nicméně Dominik to dokázal proměnit ve skvělou příležitost, jak se do detailů seznámit s produkty. Ty díky několikahodinovému proklikávání, detailnímu zkoušení a ověřování opouští naše brány v té nejlepší formě. Dlouhodobé a poměrně náročné testování se však stalo i počátečním impulsem popřemýšlet nad tím, jak celý tento proces zefektivnit a zautomatizovat.

Dominik se tohoto poměrně ambiciózního projektu vůbec nezalekl. Naopak, stal se součástí týmu, jenž se do toho všeho vrhl střemhlav. Více než rok tvrdé dřiny se opravdu vyplatil. Výsledkem jsou efektivní automatické testy, které ušetří spousty prokliků, času a lidského potenciálu pro projekty, na které kódy prozatím nestačí. Pro Dominika se navíc stala realizace úspěšným kariérním mezníkem. Dosáhl svého snu a stal se programátorem. Přestože chtěl být zpočátku frontenďákem, stal se nakonec backenďákem. Tahle pozice mu totiž fakt sedne a v současnosti individuálně vyšperkovává produkty dle potřeb klientů. A to přináší radost nejen klientům, ale i jemu samotnému.

Místo, kde může vyrůst každý
 

„Pokud si myslíte, že tohle je jenom klišé a prázdná fráze, pak vstupte do eBRÁNY. Rozhodně nezastírám, že vybudovat takové místo je jednoduché. Naopak. Díky tomu ale mohu pracovat na zajímavých realizacích, které jsou pro mě výzvou. Baví mě hledat stále nová a funkční řešení, během kterých vznikají takové produkty, co přináší užitek a smysl. A ten pocit, že se na něčem takovém můžete podílet, je opravdu skvělý.

Kdo by si nepřál být součástí velkého týmu, kde stojí všichni vedle sebe, ačkoli vynikají rozmanitými schopnostmi, talenty, vědomostmi a pracovní náplní. Co stojí, naopak se pořád pohybují směrem kupředu, a to díky vzájemné inspiraci a pomoci. Což se samozřejmě odráží ve vykonávané práci, perfektních výstupech a neméně důležité příjemné a respektující komunikaci.“

A co má Dominik na eBRÁNĚ nejradši?


„Mám radost, že jsem našel sám sebe a svůj prostor. A tím nemyslím jenom své pracovní místo, ale především fundované seniorní kolegy, kteří mi vždy ochotně předávají cenné zkušenosti. Jsou pro mě nevyčerpatelnou studnicí inspirace a pomoci. Když se k tomu ještě přidá to, že skutečně pracuji na projektech, které mě baví, uvědomuji si, jak moc jsem spokojený.“

Dominik si rozhodně cení pozitivní a přátelské atmosféry a nikdy nekončícího osobního a profesního růstu, který mu eBRÁNA poskytuje. Přestože je stále studentem, může se odborně vzdělávat, ale i rozvíjet svoje soft skilly, účastnit se teambuildingů a potěšit se různými zajímavými benefity. 

„Konečně můžu zužitkovat všechnu teorii ze školy. eBRÁNA je totiž plná lidí, kteří se budou společně s vámi snažit přivést k životu vaše nápady. A když takový nápad, který má přesah a pomáhá druhým, ožije, čeká vás parádní a naplňující pocit. A o to jde!“

Zaujal tě Dominikův příběh? Začni i ty psát svůj vlastní!
Třeba na oddělení vývoje jako programátor junior.