Editovat

Moje cesta eBRÁNOU

Lákalo mě studium matematiky, ale během vzdělávání na vysoké škole jsem se začal postupně věnovat informatice. Následně jsem absolvoval pracovní stáž, kde jsem získal mnoho informací o programování, které jsem chtěl převést do praxe. V tu chvíli jsem měl o své budoucí kariéře naprosto jasno, neboť pronikání do tajů tohoto světa mě bavilo čím dál tím více. A také jsem věděl, že budoucnost bude patřit online vývoji.

Když je pohovor zážitkem, který ve vás zanechá stopy

Mým hlavním cílem bylo najít pracovní pozici v IT. Po prvním kole pohovoru následovala testovací úloha, kterou jsem odeslal ve čtyři hodiny ráno, po termínu. I přesto jsem ale dokázal zaujmout. Další kolo pohovoru jsem nenechal nic náhodě. A to dopadlo skvěle. Následoval tak podpis smlouvy. A za pár dní jsem pokládal otázky novým kolegům. 

Díky eBRÁNĚ a cílevědomosti se můžete plně rozvíjet a získávat odborné kompetence. Tak jsem se stal z programátora vývojářem. A tahle pozice mi skvěle sedí. 

Začínal jsem na pozici programátora. Nejen v rámci firemních, ale i pracovních procesů jsem pomáhal i na technické podpoře, kde jsem získal další zkušenosti, které mě posunuly kupředu, ale i skvělé kamarády. 
Zajímavá nabídka pak na sebe nenechala dlouho čekat. Stal jsem se součástí týmu, který pracoval na vývoji nového e-shopu.

Setkal jsem se s pozoruhodným projektem, který mě naprosto pohltil. Naplno jsem se ponořil do jeho vývoje a byl jsem schopný pracovat bez jakékoliv přestávky. Stál jsem tak ale před náročným rozhodováním. Věnovat jsem se mohl úpravám pro zákazníky nebo rozvoji nového e-shopu. A to byla výzva. Vznikl nejen náš nový produkt, ale konečně jsem přesedl ze židle programátora na novou pozici, a to vývojáře.

Tak jsem našel to své pravé místo. A to mezi lidmi, se kterými mě pojí více než pracovní vztah, kteří mi vždy ochotně a rádi pomůžou. Kdykoli si mezi sebou poradíme a rozhodně spolu nesoupeříme. 

Co mám na své práci rád? To, že nemám šanci zabřednout ve stereotypu. Každý den je jiný, i když ho vlastně začínám pokaždé stejně - oblíbenou snídaní. Pak už se přizpůsobuji technickému světu, který se mění a vyvíjí každou minutou, stejně jako náplň mé práce. Každé nové řešení je pro mě výzvou. Navrhuji funkční technická řešení a snažím se převést vize do online světa ve formě různých produktů. Ale přitom nezapomínám ani na ty stávající, na kterých je potřeba neustále pracovat, aby neztratily během závodu s časem svoje místo. 

“Moje práce mě opravdu naplňuje. Proto si dnes troufnu říct, že obor, ve kterém v současnosti působím, rozhodně měnit nebudu. Minimálně několik let. ”
 

Když se do něčeho pustím, tak zpravidla nechávám nad sebou vyhrát také svoje „puntičkářství”, díky kterému mi při práci neuniknou žádné detaily, které by v budoucnu mohly být příčinou různých komplikací. Přece jenom, v osobním životě je mi to leckdy na škodu, ale při práci ho nechávám rád kočírovat různé projekty. 

Vyskytne-li se jakýkoliv problém, ihned se pouštím do řešení. Úspěšné vyřešení s sebou totiž vždy přináší „dobrý pocit” z dobře vykonané práce a pocit smysluplnosti, a to je pro mě důležité. Cením si přátelského firemního prostředí.

Pohodová atmosféra, podporující kolegové, kteří jsou vašimi blízkými parťáky nejen při výkonu práce, ale také během osobní cesty životem, se může zdát jako sen. Ale v eBRÁNĚ je tohle realitou. Výjimkou tak nejsou volnočasové aktivity, například návštěva vinného sklípku či oblíbený paintball, z jehož pořádání se již stala tradice. 

A co dalšího se Vojtovi na eBRÁNĚ líbí?

Akčnost, cílevědomost a prosperita firmy nejen jako celku, ale především jednotlivých oddělení a především kolegů. Není totiž nic lepšího než začít každý den s myšlenkou, že je na co se těšit. A přijímat problémy a překážky jako výzvy, kterým je potřeba se postavit čelem. A věřte, že když jste součástí skvělého týmu lidí, za kterými můžete jít kdykoli pro radu, jde všechno mnohem lépe. 

Našel jsem si práci, která je nejenom mým koníčkem, ale zároveň splněným snem. Takovou, která mě neustále posunuje kupředu. Tak jsem se dokázal nejenom v pracovním, ale i osobním životě rychle osamostatnit a začít si věřit.  

Zaujal tě Vojtův příběh? Začni i ty psát svůj vlastní!
Pošli nám svoje CVčko a staň se součástí našeho týmu! Zrovna máme volné místo vývojáře.