Upravit stránku

Moje cesta eBRÁNOU

Už při studiu na hradecké univerzitě jsem věděl, že čistě IT nebude úplně moje parketa. Po půl roce jsem se rozhodl přestoupit do Pardubic a moje IT dovednosti skloubil s ekonomií a marketingem. V té době jsem také hledal brigádu a eBRÁNA byla po Pardubicích celkem vidět. Poslal jsem životopis a už to jelo. Netrvalo dlouho a nastoupil jsem jako operátor technické podpory.

Na svůj pohovor si pamatuji velice dobře. Byl jsem strašně nervózní. Martin Kostyál – tehdejší vedoucí technické podpory, si mě proklepl po technické stránce a Ivča Palarčíková po té osobnostní. Oba vytvořili parádní atmosféru, takže jsem se rychle cítil velice komfortně a z pohovoru odcházel s dobrým pocitem, že to klapne.

Z asistenta šéfem oddělení

Nakonec jsem po eBRÁNĚ ušel pěkný kus cesty. Z operátora technické podpory jsem chvíli dělal asistenta obchodního zástupce, a potom také nějakou dobu vypomáhal na IT oddělení. Zkrátka když jsem se někomu zalíbil, stáhl si mě k sobě. Takže jsem se dostal ke spoustě věcí a viděl je z vícero úhlů. Brzy došlo ve firmě k velkému množství personálních změn. Ivča Palarčíková, která v té době šéfovala technické podpoře, přešla do oddělení IM, mě navrhla jako svého následníka a já tuto pozici přijal.

Do toho jsem si ještě vzal na starost pořádání školení k produktům pro naše klienty. A když se uvolnila pozice vedoucího IT, byl jsem zkrátka pro tuto pozici ten nejpovolanější. Prošel jsem si několika posty, sbíral zkušenosti a naučil se poradit si ve složitých situacích. To tehdy rozhodlo. V současnosti tedy vedu oddělení technické podpory a IT.

Dělám, co mě baví a svoje vědomosti rád předávám dál

Teď jsem ve fázi, kdy se učím nové věci, dělám si to, co mě baví, a to pak předávám dál. Tím se posouvám nejen já, ale i lidé pode mnou. Když se dostanu k něčemu, čemu nerozumím, zkouším navrhnout nová řešení, která většinou velmi dobře fungují. Zkrátka mě baví pomáhat lidem. Primárně těm, kteří pracují pode mnou a samozřejmě také klientům, kteří volají na oddělení technické podpory. 

Náročná práce vyžaduje množství volnočasových aktivit

Práce je to náročná, proto se snažím udržovat v kanceláři příjemnou náladu. Je to důležité, abychom na sebe nebyli naštvaní. Hraje u nás hudba, padají vtípky, zkrátka se snažíme navozovat fajn atmosféru, abychom z toho všichni nespadli pod stůl. 

K tomu také patří organizování teambuildingových aktivit, kterých máme plno. Každé dva týdny hrajeme deskové hry nebo pořádáme spolu s IT oddělením menší LAN party. Zkrátka aktivity, kde jsme limitování počtem účastníků, máme mezi sebou, ale jiné, jako třeba paintball, otevíráme pro celou firmu.

Zaujal tě Ondrův příběh? Začni i ty psát svůj vlastní!
Pošli nám svoje CVčko a staň se součástí našeho týmu!