Upravit stránku

Moje cesta eBRÁNOU

Můj nástup do eBRÁNY byl oproti mým kolegům trochu nestandardní. Ale vezmu to pěkně od začátku. V deváté třídě na základce jsme dostali v hudebce za úkol vytvořit vlastní rozhlasovou stanici. Tak jsem to vzal pěkně od podlahy a zrovna jsem si k tomu postavil i jednoduché webovky. Můj učitel z toho byl nadšený a na konci školního roku za mnou přišel s tím, jestli bych pro něj a další učitele ze školy nevytvořil portál, kde mohou sdílet svoje nápady. A tak jsem si na prázdniny koupil knížku, doučil se péhápko a během dalšího roku (to jsem byl už v prváku na střední) jsem jim portál vytvořil.

V druháku pak u nás ve škole visel inzerát, že hledají programátora do menší firmy Wizards. To byl rok 2007. Na základě mého dřívějšího projektu mě vzali. Dva roky na to jsme se pak spojili s eBRÁNOU. S Martinem Semerádem jsme si tenkrát stanovili podmínky, za kterých bych chtěl pod eBRÁNOU pokračovat a spolupráce byla na světě.

Když jsem nově nastupoval, oddělení vývoje mělo tehdy plné ruce práce. Společně s Martinem jsem se proto podílel na přípravě nové verze redakčního systému WebArchitect 2.90. Tým se osvědčil a s Martinem jsme následně vyvíjeli všechny výrobní produkty sami. V té době jsem pořád studoval na vysoké, takže jsem si pracovní dobu mohl přizpůsobit tak, jak jsem potřeboval. Postupně jsem přešel z výrobních produktů na vývoj, kde se dosud podílím na vývoji produktů na novém jádře (eBRÁNA System, eBRÁNA web, eBRÁNA e-shop).

Dnes mi ke všem povinnostem vývojáře přibylo ještě zajišťování technologického zázemí pro tým - starám se o to, aby se ostatním vývojářům snadněji pracovalo, o automatizaci procesů apod.  

Tým vývojářů
Tým vývojářů
Honza Dvořák

Po státnicích jsem se rozhodl, že budu pokračovat dál a udělám si doktorát. V rámci toho učím na univerzitě vývoj mobilních aplikací. Teď už v eBRÁNĚ pracuji na plný úvazek, ale jinak jsem celých 5 let studoval prezenčně. Nikdy nenastal žádný problém, když jsem si potřeboval vzít studijní volno.